Warning: Creating default object from empty value in /wp-content/plugins/redux-framework/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
Warunek Pięknych nóg – Therapy Cool – Nowoczesne Wyszczuplanie

Nogi zdrowe, gładkie, lekkie, bez pajączków, bez przebarwień, z jędrną skórą, oczywiście bez opuchnięć, bez żylaków i bez cellulitu. Warunkiem jest sprawnie działający układ krążenia.

Tworzą go ściśle współpracujące ze sobą dwa układy – krwionośny i limfatyczny.

Układ limfatyczny (chłonny) jest otwarty. Zaczyna się w przestrzeniach międzykomórkowych, w których przesączający się płyn stwarza limfę, która płynąc dalej naczyniami limfatycznymi, kończy swój bieg w krwi żylnej. Warunkiem sprawnego krążenia limfy jest sprawne krążenie krwi. Układ krwionośny tworzy zamknięty obieg odżywczej krwi tłoczonej tętnicami, tętniczkami i włośniczkami do każdej najmniejszej komórki naszego ciała i odbieranej z powrotem kapilarami, mikrożyłami i żyłami do serca. Serce – pompuje tylko krew.

Choroby żył mogą pojawić się w każdym okresie życia. Chociaż coraz częściej zdarza się, że żylaki pojawiają się u bardzo młodych osób. Winny temu jest przede wszystkim siedzący tryb życia i niezdrowa dieta.

Więc jak mieć piękne nogi?

Oczywiście ruszać się, co uruchamia pompę mięśniową i zapobiega zastojom krwi, ale także uelastyczniać ściany naczyń poprzez … gimnastykę naczyń

naczynia krwionośne mają swoje własne mięśnie?

Dlatego można je gimnastykować. Tzw. mięśniówka gładka powoduje skurcz i rozkurcz naczyń krwionośnych – co również wspomaga przepływ krwi i przeciwdziała zastojom krwi żylnej będących przyczyną żylaków.

Jednak przede wszystkim taka gimnastyka uelastycznia ściany żył. To zapobiega nadmiernemu poszerzaniu ścian żył, a tym samym zapobiega powstawaniu żylaków.

Gimnastykowanie skurczu i rozkurczu ścian naczyń jest szczególnie ważne dla dobrej kondycji żył powierzchownych pozbawionych wsparcia i ochrony mięśni szkieletowych. Taki fitness naczyń nie tylko uelastyczniania i zapobiega powstawaniu żylaków ale również zapobiega pękaniu drobnych naczyń pod skórą tzw. pajączków. Sprawny skurcz mięśni gładkich naczyń krwionośnych świadczy o elastyczności ścian naczyń

Terapia kontrastami ten skurcz mięśni gładkich naczyń krwionośnych uruchamia.

Jest to możliwe, ponieważ w układzie krwionośnym możliwość zmiany średnicy naczyń spełnia jeszcze jedną funkcję. Niezbędną dla życia! Umożliwia termoregulację ustroju czyli utrzymanie stałej temperatury ciała. Skurcz powoduje zwężenie naczyń – zmniejsza utratę ciepła przez skórę, rozkurcz – natomiast poszerzenie naczyń krwionośnych – zwiększa oddawanie ciepła.

Rozpoczyna się „gimnastyka naczyniowa” czy też „gra naczyniowa”. W czasiezabiegu cykl zwężania i rozszerzania naczyń krwionośnych wielokrotnie się powtarza. To pomaga w przemieszczaniu się krwi i zapobiega zastojom krwi w żyłach powierzchownych. A także, przy okazji, uelastycznia ściany naczyń krwionośnych.

Terapia kontrastami:

  • Ułatwia odpływ krwi żylnej w kierunku serca,
  • Przez skurcz i rozkurcz gimnastykuje naczynia krwionośne, co wzmacnia ścianki naczyń, uelastycznia naczyniato zapobiega pękaniu naczyń, czyli powstawaniu pajączków, przebarwień,
  • Zapobiega powstawaniu żylaków,
  • Zapobiega powstawaniu obrzęków przez usprawnienie tzw. gry naczyniowej,
  • Stymulacja krążenia krwi poprawia przepływ i oczyszczanie chłonki w układzie limfatycznymto zmniejsza już istniejące obrzęki.

Natychmiastowym efektem zabiegu jest poczucie tak zwanych lekkich nóg wynikające z dobrego krążenia krwi i wzmożonej pracy układu limfatycznego.

Dodatkowo zabieg poprawia przemianę materii skóry – co ma wpływ na urodę nóg, bo piękne nogi to również nogi bez cellulitu.

Być może łatwiej będzie zrozumieć zalety zabiegu jeśli zapamiętamy, że nawet nie najsmuklejsze i nie najdłuższe nogi, jeśli są bez przebarwień, pajączków i opuchnięć – są atrakcyjne.

Dlatego, nie bez powodu zaburzenia mikrokrążenia są uznawane za bezpośrednią przyczynę powstawania cellulitu skoro są naturalnym efektem działania zarówno kobiecych hormonów jak również skutkiem większości złych nawyków. Jeśli krew w naczynkach płynie źle, nie dociera do komórek. Konsekwencją jest pogorszenie się metabolizmu w tkankach. Toksyny nie są odprowadzane skutecznie i gromadzą się w tkance tłuszczowej. Komórki tłuszczowe powiększają się i pęcznieją.

Błędne koło cellulitu.

Prawidłowe komórki tłuszczowe mają średnicę około 1-2 mm i są równomiernie rozmieszczone. Powiększone (potrafią osiągnąć rozmiary nawet ziarna fasoli), zbijają się w grona i uciskają drobne naczynka krwionośne powodując dysfunkcję mikrokrążenia. Efektem zaburzeń mikrokrążenia jest niedotlenienie, niedożywienie i nieoczyszczenie komórek z toksyn. Zmagazynowane toksyny jeszcze bardziej powiększają komórki tłuszczowe, które jeszcze bardziej uciskają naczynia krwionośne pogłębiając tym samym ich dysfunkcjonalność. Tworzą się zastoje i obrzęki. I niestety tworzy się błędne koło cellulitu, w którym obrzęki i gorszy metabolizm jeszcze bardziej pogarszają przepływ krwi, który jeszcze bardziej pogarsza metabolizm, itd.

 

cellulit, mikrokrążenie krwi

Jak zmniejszyć komórki tłuszczowe.

Niestety z kilku powodów nie jest to łatwe.

Aby komórki tłuszczowe w ogóle mogły oddać „paliwo” musi nastąpić zapotrzebowanie organizmu na energię. Dopiero wówczas zapasy energii – tłuszczu – przenikną do systemu naczyń mikrokrążenia i dalej z krwią do wszystkich potrzebujących komórek. W ich mitochondriach następuje ostateczne spalanie kwasów tłuszczowych. Bez owego zapotrzebowania, na siłę uwolnione z komórek tłuszczowych „paliwo” – na przykład kremem antycellulitowym zaaplikowanym tuż przed pójściem spać – z powrotem do komórek tłuszczowych powróci.

Niestety, nawet przy stworzonym zapotrzebowaniu energetycznym organizmu, kobiece hormony niechętnie uwalniają tłuszcz z komórek tłuszczowych ud i pośladków – miejsc najczęstszego tworzenia się cellulitu.

Pomimo ćwiczeń, biegania, wysiłku fizycznego, komórki tłuszczowe cellulitu trudno odchudzić także z tego powodu, że przemiana materii zachodzi najlepiej w miejscach najlepiej ukrwionych. Czyli w pierwszej kolejności tłuszcz jest pobierany z miejsc ze sprawnym mikrokrążeniem. A jak już wiadomo, cellulit powoduje zaburzenia mikrokrążenia.

Dlatego podstawowym krokiem wyjścia z błędnego koła cellulitu jest dbanie o sprawny układ krążenia krwi i poprawa mikrokrążenia krwi miejsc objętych cellulitem. Czyli zdrowa dieta, ruch, unikanie złych nawyków i zabiegi stymulujące mikrokrążenie.

Na przykład terapia kontrastami.